Caryl Hart

Caryl Hart

Sheffield’da ailemle, siyah bir labrador ve tüylü siyah beyaz bir kedi ile yaşıyorum.

Tam zamanlı bir yazar olmadan önce, okullar için çevrimiçi öğrenme sağlayan bir şirketin web editörüydüm. Ayrıca açık hava eğitiminde, sulak alanların korunmasında ve bir çevre hayır kurumu için bağış toplayıcı olarak çalıştım.

İlk kitabımı on yaşındayken yazdım. Hayatımla ilgili bir günlüktü. Yediğim her yemeği, okulda yaptığım dersleri ve olan alışılmadık her şeyi not ettim.

İlk kızım doğduktan sonra 32 yaşımdayken çocuklar için yazmaya çalıştım. Bir gün eve geldim ve kocama “Bundan daha iyisini yapabilirim” dedim. “Devam et o zaman” dedi. Ben de yaptım. Yazmaya başladığımda yeterince iyi olup olmadığımı bilmiyordum. Ama yeterince iyi olmak İSTİYORUM, bu yüzden gerçekten çok çalıştım. İlk gerçek kitabım 2009 yılında 42 yaşındayken yayınlandı.

Tekerlemeler düşünmediğim, hikayeler yazmadığım veya karakterler yaratmadığım zamanlarda, okullarda, kütüphanelerde ve festivallerde yaratıcı atölye çalışmaları yürütüyorum. Ayrıca yaratıcı okuryazarlık projelerinde şirketler, hayır kurumları ve diğer kuruluşlarla birlikte çalışıyorum.

  • Kadın
  • 3